PRODUCT INFO ID: 3244
Supermicro MBD-X11SPW-CTF, Single SKT Intel C622 Chipset SATA LSI 3008 2x10GbE IPMI M.2 Bulk
Manufacturer
Supermicro
Part number:
MBD-X11SPW-CTF-B
EAN:
672042265398
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Category | Server |
|---|---|
| Form Factor | WIO Proprietary |
| Dimensions | 8" x 13" |
| CPU Socket | LGA 3647 (Socket P) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | Intel Xeon Scalable Processors |
| Chipset | C622 |
| Memory Type | DDR4 ECC 3DS LRDIMM DDR4 ECC LRDIMM DDR4 ECC RDIMM |
| Memory Speed | 2666 MHz 2400 MHz 2133 MHz 1866 MHz 1600 MHz |
| # of DIMM's | 6 |
| Max Memory Size | 768 GB |
| Integrated GPU | Aspeed AST2500 |
| # of PCIe x8 3.0 | 1 |
| # of USB Ports | 2 x USB 3.0 (rear) 2 x USB 3.0 (header) 1 x USB 3.0 Type A 2 x USB 2.0 (rear) 5 x USB 2.0 (header) |
| # of SATA Ports | 10 |
| # of SAS Ports | 4 |
| Storage Controllers | 8 x AHCI iSATA 6Gb/s 2 x sSATA 3Gb/s LSI 3008 12Gb/s |
| Integrated RAID | 0,1,5,10 |
| Hardware RAID | 0,1,10 |
| # of Serial Ports | 1 x Fast UART 16550 (rear) 1 x Fast UART 16550 (header) |
| # of 10GbE Ports | 2 x RJ45 |
| Network Controllers | Intel x722 Port 10 Gigabit Base-T Intel x557 Port 10 Gigabit Base-T |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| BMC chip | Aspeed AST2500 |
| TPM | 1 x TPM 1.2 20-pin Header |
| Notes | 1 PCIe 3.0 x8 (in x16 slot), 1 PCIe 3.0 x32 Left Riser Slot |
There are currently no product reviews.
You may also like
2171.15 zł net2670.52 zł gross
20 pcs.
2227.94 zł net2740.37 zł gross
1 pcs.
2120.69 zł net2608.45 zł gross
0 pcs.
2083.49 zł net2562.69 zł gross
0 pcs.
2451.41 zł net3015.23 zł gross
0 pcs.
2434.87 zł net2994.89 zł gross
0 pcs.
2248.84 zł net2766.07 zł gross
0 pcs.
2261.25 zł net2781.34 zł gross
0 pcs.
1876.79 zł net2308.45 zł gross
0 pcs.
1475.80 zł net1815.23 zł gross
0 pcs.
1451.00 zł net1784.73 zł gross
0 pcs.
1513.01 zł net1861.00 zł gross
0 pcs.







