PRODUCT INFO ID: 3243
Supermicro MBD-X11SPM-TPF, Single SKT, Intel C622 Chipset, SATA, 2x10GbE, IPMI, M.2 Bulk
Manufacturer
Supermicro
Part number:
MBD-X11SPM-TPF-B
EAN:
672042282623
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Category | Server |
|---|---|
| Form Factor | Micro-ATX |
| Dimensions | 9.6" x 9.6" |
| CPU Socket | LGA 3647 (Socket P) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | Intel Xeon Scalable Processors |
| Chipset | C622 |
| Memory Type | DDR4 ECC 3DS LRDIMM DDR4 ECC LRDIMM DDR4 ECC RDIMM |
| Memory Speed | 2666 MHz 2400 MHz 2133 MHz 1866 MHz 1600 MHz |
| # of DIMM's | 6 |
| Max Memory Size | 768 GB |
| Integrated GPU | Aspeed AST2500 |
| # of PCIe x16 3.0 | 2 |
| # of PCIe x8 3.0 | 1 |
| # of USB Ports | 2 x USB 3.0 (rear) 2 x USB 3.0 (header) 1 x USB 3.0 Type A 2 x USB 2.0 (rear) 4 x USB 2.0 (header) |
| # of SATA Ports | 12 |
| Storage Controllers | 8 x AHCI iSATA 6Gb/s 4 x sSATA 6Gb/s |
| Integrated RAID | 0,1,5,10 |
| # of Serial Ports | 1 x Fast UART 16550 (rear) 1 x Fast UART 16550 (header) |
| # of 10GbE Ports | 2 x SFP+ |
| Network Controllers | Inphi CS4227 Dual port 10Gigabit SFP+ |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| BMC chip | Aspeed AST2500 |
| TPM | 1 x TPM 2.0 20-pin Header |
There are currently no product reviews.
You may also like
2171.15 zł net2670.52 zł gross
20 pcs.
2227.94 zł net2740.37 zł gross
1 pcs.
2120.69 zł net2608.45 zł gross
0 pcs.
2083.49 zł net2562.69 zł gross
0 pcs.
2451.41 zł net3015.23 zł gross
0 pcs.
2434.87 zł net2994.89 zł gross
0 pcs.
2248.84 zł net2766.07 zł gross
0 pcs.
2261.25 zł net2781.34 zł gross
0 pcs.
1876.79 zł net2308.45 zł gross
0 pcs.
1475.80 zł net1815.23 zł gross
0 pcs.
1451.00 zł net1784.73 zł gross
0 pcs.
1513.01 zł net1861.00 zł gross
0 pcs.








