Create PDF | Compare |
PRODUCT INFO ID: 2565
Supermicro MBD-X10SLM+-LN4F, Single SKT, Intel C224 Chipset, SATA, 4xGbE, IPMI Bulk
Manufacturer
Supermicro
Part number:
MBD-X10SLM+-LN4F-B
EAN:
672042135134
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Form Factor | uATX |
|---|---|
| Dimensions | 9.6" x 9.6" |
| CPU Socket | LGA 1150 (Socket H3) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | Intel Xeon E3-1200v3 Intel Xeon E3-1200v4 |
| Chipset | Intel C224 Lynx Point |
| Memory Type | DDR3 ECC UDIMM |
| Memory Speed | 1600 MHz 1333 MHz |
| # of DIMM's | 4 |
| Max Memory Size | 32 GB |
| Integrated GPU | Aspeed AST2400 |
| # of PCIe x16 3.0 | 1 |
| # of PCIe x2 2.0 | 1 |
| # of USB Ports | 2 x USB 3.0 (rear) 1 x USB 3.0 (header) 1 x USB 3.0 Type A 2 x USB 2.0 (rear) 4 x USB 2.0 (header) |
| # of SATA Ports | 6 |
| # of SATA DOM power | 1 |
| Storage Controllers | 4 x AHCI iSATA 6Gb/s 2 x AHCI iSATA 3Gb/s |
| Integrated RAID | 0,1,5,10 |
| # of Serial Ports | 1 x Fast UART 16550 (rear) 1 x Fast UART 16550 (header) |
| # of 1GbE Ports | 4 x RJ45 |
| Network Controllers | Intel i210 Quad Port Gigabit Ethernet |
| Integrated BMC | IPMI 2.0 KVM-over-LAN Virtual Media over LAN IPMI Dedicated RJ45 PHY |
| BMC chip | Aspeed AST2400 |
| TPM | 1 x TPM 1.2 20-pin Header |
There are currently no product reviews.
You may also like
1059.34 zł net1302.99 zł gross
0 pcs.
1038.65 zł net1277.54 zł gross
0 pcs.
844.16 zł net1038.32 zł gross
0 pcs.
902.09 zł net1109.57 zł gross
0 pcs.
885.54 zł net1089.21 zł gross
0 pcs.
794.50 zł net977.24 zł gross
0 pcs.
777.95 zł net956.88 zł gross
0 pcs.
720.02 zł net885.62 zł gross
0 pcs.
703.47 zł net865.27 zł gross
0 pcs.
612.43 zł net753.29 zł gross
0 pcs.
595.88 zł net732.93 zł gross
0 pcs.







