Create PDF | Compare |
PRODUCT INFO ID: 1369
Supermicro MBD-X10SLL-S, Single SKT, Intel C222 Chipset, SATA, 2xGbE
Manufacturer
Supermicro
Part number:
MBD-X10SLL-S-O
EAN:
672042138128
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Form Factor | uATX |
|---|---|
| Dimensions | 9.6" x 9.6" |
| CPU Socket | LGA 1150 (Socket H3) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | Intel Xeon E3-1200v3 Intel Xeon E3-1200v4 |
| Chipset | Intel C222 Lynx Point |
| Memory Type | DDR3 ECC UDIMM |
| Memory Speed | 1600 MHz 1333 MHz |
| # of DIMM's | 2 |
| Max Memory Size | 16 GB |
| Integrated GPU | Aspeed AST2400 |
| # of PCIe x8 3.0 | 2 |
| # of USB Ports | 2 x USB 2.0 (rear) 2 x USB 2.0 (header) |
| # of SATA Ports | 4 |
| # of SATA DOM power | 1 |
| Storage Controllers | 4 x AHCI iSATA 6Gb/s 2 x AHCI iSATA 3Gb/s |
| Integrated RAID | 0,1,5,10 |
| # of Serial Ports | 1 x Fast UART 16550 (header) |
| # of 1GbE Ports | 2 x RJ45 |
| Network Controllers | Intel i217 Gigabit Ethernet Intel i210 Gigabit Ethernet |
| TPM | 1 x TPM 1.2 20-pin Header |
There are currently no product reviews.
You may also like
1071.50 zł net1317.94 zł gross
0 pcs.
1050.57 zł net1292.20 zł gross
0 pcs.
853.85 zł net1050.24 zł gross
0 pcs.
912.45 zł net1122.31 zł gross
0 pcs.
895.71 zł net1101.72 zł gross
0 pcs.
803.62 zł net988.45 zł gross
0 pcs.
786.88 zł net967.86 zł gross
0 pcs.
728.28 zł net895.79 zł gross
0 pcs.
711.54 zł net875.19 zł gross
0 pcs.
602.72 zł net741.35 zł gross
0 pcs.
648.76 zł net797.97 zł gross
0 pcs.







