PRODUCT INFO ID: 7406
Supermicro MBD-X13SCH-F-B, 1xSKT LGA1700, Intel Xeon E-2400 Series, C266, SATA, 2x1GbE, ????, M.2, IPMI, bulk
Manufacturer
Supermicro
Part number:
MBD-X13SCH-F-B
EAN:
672042899104
| Category | Server |
|---|---|
| Form Factor | Micro-ATX |
| Dimensions | 24.38cm x 24.38cm |
| CPU Socket | LGA 1700 (Socket V0) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | Intel Xeon E-2400 Intel Pentium 12th Gen Intel Pentium 13th Gen Intel Pentium 14th Gen |
| Max CPU TDP | 95 W |
| Chipset | Intel C266 |
| Memory Type | DDR5 ECC UDIMM |
| Memory Speed | 4400 MT/s 4000 MT/s 3600 MT/s |
| # of DIMM's | 4 |
| Max Memory Size | 128GB |
| Integrated GPU | ASPEED AST2600 |
| # of PCIe x16 5.0 | 1 |
| # of PCIe x4 4.0 | 2 |
| # of USB Ports | 6 x USB 2.0 5 x USB 3.2Gen1 |
| # of SATA Ports | 8 |
| Storage Controllers | Intel C266 |
| Integrated RAID | 0 1 5 10 |
| # of M.2 22110 | 2 |
| # of Serial Ports | 1 x Fast UART 16550 (rear) 1 x Fast UART 16550 (header) |
| # of 1GbE Ports | 2 x RJ45 |
| Network Controllers | Intel I210 |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| BMC chip | ASPEED AST2600 |
| TPM | 1 x TPM 2.0 10-pin Header |
There are currently no product reviews.
You may also like
$435.73 net$535.95 gross
2 pcs.
$592.46 net$728.73 gross
5 pcs.
$496.49 net$610.68 gross
30+ pcs.
$354.11 net$435.55 gross
2 pcs.
Supermicro MBD-X13SCH-LN4F-O, 1xSKT LGA1700, Intel Xeon E-2400 Series, C266, SATA, 4x1GbE, M.2, IPMI
$396.00 net$487.08 gross
0 pcs.
$353.00 net$434.19 gross
0 pcs.
$293.00 net$360.39 gross
0 pcs.
$388.00 net$477.24 gross
0 pcs.
$393.00 net$483.39 gross
0 pcs.






