PRODUCT INFO ID: 7412
Supermicro MBD-X13SCL-IF-B, 1xSKT LGA1700, Intel Xeon E-2400 Series, C262, SATA, 2x1GbE, M.2, IPMI, bulk
Manufacturer
Supermicro
Part number:
MBD-X13SCL-IF-B
EAN:
672042899142
| Category | Server |
|---|---|
| Form Factor | Mini-ITX |
| Dimensions | 17.02cm x 17.02cm |
| CPU Socket | LGA 1700 (Socket V0) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | Intel Xeon E-2400 Intel Pentium 12th Gen Intel Pentium 13th Gen Intel Pentium 14th Gen |
| Max CPU TDP | 95 W |
| Chipset | Intel C262 |
| Memory Type | DDR5 ECC UDIMM |
| Memory Speed | 4800 MT/s 4400 MT/s 4000 MT/s |
| # of DIMM's | 2 |
| Max Memory Size | 128GB |
| Integrated GPU | ASPEED AST2600 |
| # of PCIe x16 5.0 | 1 |
| # of PCIe x4 4.0 | 1 |
| # of USB Ports | 2 x USB 2.0 4 x USB 3.2Gen1 |
| # of SATA Ports | 6 |
| Storage Controllers | Intel C262 |
| Integrated RAID | 0 1 5 10 |
| # of M.2 2280 | 1 |
| # of Serial Ports | 1 x Fast UART 16550 (rear) |
| # of 1GbE Ports | 2 x RJ45 |
| Network Controllers | Intel I210 |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| BMC chip | ASPEED AST2600 |
| TPM | 1 x TPM 2.0 10-pin Header |
There are currently no product reviews.
You may also like
2207.21 PLN net2714.87 PLN gross
3 pcs.
1591.52 PLN net1957.57 PLN gross
2 pcs.
2163.96 PLN net2661.67 PLN gross
5 pcs.
1813.43 PLN net2230.52 PLN gross
30+ pcs.
1293.38 PLN net1590.86 PLN gross
2 pcs.
Supermicro MBD-X13SCH-LN4F-O, 1xSKT LGA1700, Intel Xeon E-2400 Series, C266, SATA, 4x1GbE, M.2, IPMI
1446.39 PLN net1779.06 PLN gross
0 pcs.
1289.33 PLN net1585.88 PLN gross
0 pcs.
1417.17 PLN net1743.12 PLN gross
0 pcs.
1435.43 PLN net1765.58 PLN gross
0 pcs.






