Create PDF | Compare |
PRODUCT INFO ID: 2773
Supermicro MBD-X11SSW-TF, Single SKT, Intel C236 Chipset, SATA, 2x10GbE, IPMI, M.2 Bulk
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Form Factor | Proprietary |
|---|---|
| Dimensions | 8" x 13" |
| CPU Socket | LGA 1151 (Socket H4) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | Intel Xeon E3-1200v5 Intel 6th Gen.Core i3 |
| Chipset | Intel C236 Skylake |
| Memory Type | DDR4 ECC UDIMM |
| Memory Speed | 2133 MHz 1866 MHz 1600 MHz |
| # of DIMM's | 4 |
| Max Memory Size | 64 GB |
| Integrated GPU | Aspeed AST2400 |
| # of PCIe x16 3.0 | 1 |
| # of USB Ports | 2 x USB 3.0 (rear) 2 x USB 3.0 (header) 1 x USB 3.0 Type A 2 x USB 2.0 (rear) 4 x USB 2.0 (header) |
| # of SATA Ports | 6 |
| Storage Controllers | 6 x AHCI iSATA 6Gb/s |
| Integrated RAID | 0,1,5,10 |
| # of Serial Ports | 1 x Fast UART 16550 (rear) 1 x Fast UART 16550 (header) |
| # of 10GbE Ports | 2 x Base-T |
| Network Controllers | Intel x540 Dual Port 10 Gigabit Base-T |
| TPM | 1 x TPM 1.2 20-pin Header |
You may also like
248.13 EUR net305.20 EUR gross
242.20 EUR net297.91 EUR gross
467.60 EUR net575.15 EUR gross
463.64 EUR net570.28 EUR gross
237.26 EUR net291.83 EUR gross
233.31 EUR net286.97 EUR gross
251.10 EUR net308.85 EUR gross
255.05 EUR net313.72 EUR gross
364.79 EUR net448.69 EUR gross
358.86 EUR net441.39 EUR gross
257.03 EUR net316.15 EUR gross
252.09 EUR net310.07 EUR gross






