Create PDF | Compare |
PRODUCT INFO ID: 2773
Supermicro MBD-X11SSW-TF, Single SKT, Intel C236 Chipset, SATA, 2x10GbE, IPMI, M.2 Bulk
Manufacturer
Supermicro
Part number:
MBD-X11SSW-TF-B
EAN:
672042264933
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Form Factor | Proprietary |
|---|---|
| Dimensions | 8" x 13" |
| CPU Socket | LGA 1151 (Socket H4) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | Intel Xeon E3-1200v5 Intel 6th Gen.Core i3 |
| Chipset | Intel C236 Skylake |
| Memory Type | DDR4 ECC UDIMM |
| Memory Speed | 2133 MHz 1866 MHz 1600 MHz |
| # of DIMM's | 4 |
| Max Memory Size | 64 GB |
| Integrated GPU | Aspeed AST2400 |
| # of PCIe x16 3.0 | 1 |
| # of USB Ports | 2 x USB 3.0 (rear) 2 x USB 3.0 (header) 1 x USB 3.0 Type A 2 x USB 2.0 (rear) 4 x USB 2.0 (header) |
| # of SATA Ports | 6 |
| Storage Controllers | 6 x AHCI iSATA 6Gb/s |
| Integrated RAID | 0,1,5,10 |
| # of Serial Ports | 1 x Fast UART 16550 (rear) 1 x Fast UART 16550 (header) |
| # of 10GbE Ports | 2 x Base-T |
| Network Controllers | Intel x540 Dual Port 10 Gigabit Base-T |
| TPM | 1 x TPM 1.2 20-pin Header |
There are currently no product reviews.
You may also like
1049.94 zł net1291.43 zł gross
0 pcs.
1024.84 zł net1260.55 zł gross
0 pcs.
1978.56 zł net2433.63 zł gross
0 pcs.
1961.83 zł net2413.05 zł gross
0 pcs.
1003.92 zł net1234.82 zł gross
0 pcs.
987.19 zł net1214.24 zł gross
0 pcs.
1062.48 zł net1306.85 zł gross
0 pcs.
1079.22 zł net1327.44 zł gross
0 pcs.
1543.53 zł net1898.54 zł gross
0 pcs.
1518.43 zł net1867.67 zł gross
0 pcs.
1087.58 zł net1337.72 zł gross
0 pcs.







