PRODUCT INFO ID: 7377
Supermicro SuperServer SYS-221H-TN24R 2U DP 24xSFF AIOM IPMI RED PSU
Manufacturer
Supermicro
Part number:
SYS-221H-TN24R
EAN:
672042495108
PLEASE NOTE !!!
Due to the complexity of integration, this product is sold as a completely assembled system only (with CPUs, DIMMs and HDD/NVMes).
| Category | Virtualization Software-defined Storage |
|---|---|
| Order option | Complete System |
| Chassis Form Factor | Rack 2U |
| CPU Socket | LGA 4677 (Socket E) |
| # of CPU sockets | 2 |
| Supported CPU's | Intel Xeon Scalable 5th Gen Intel Xeon Scalable 4th Gen |
| Max CPU TDP | 350 W |
| Chipset | C741 |
| Memory Type | DDR5 ECC RDIMM |
| Memory Speed | 5600 MT/s |
| # of DIMM's | 32 |
| Max Memory Size | 8 TB |
| # of 2.5 hot-swap bays | 24 |
| # of PCIe x16 5.0 | 4 |
| I/O expansion modules | 2 x AIOM PCIe 5.0 x16 |
| # of USB Ports | 2 x USB 2.0 |
| Storage interface | Native SATA |
| Storage Controllers | Intel C741 |
| Integrated RAID | 0 1 5 10 |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| TPM | 1 x TPM 2.0 10-pin Header |
| Power Supply | Redundant |
| PSU Wattage | 1600 W |
| PSU Certification | 80+ Titanium |
| Rack Rails | Included |
| Chassis Dimensions | 89 x 437 x 760 mm |
There are currently no product reviews.

