PRODUCT INFO ID: 7361
Supermicro A+ Server AS-2025HS-TNR 2U DP 12xLFF AIOM IPMI RED PSU
Manufacturer
Supermicro
Part number:
AS -2025HS-TNR
EAN:
672042509935
PLEASE NOTE !!!
Due to the complexity of integration, this product is sold as a completely assembled system only (with CPUs, DIMMs and HDD/NVMes).
| Category | Virtualization AI Inference and Machine Learning |
|---|---|
| Order option | Complete System |
| Chassis Form Factor | Rack 2U |
| CPU Socket | LGA 6096 (Socket SP5) |
| # of CPU sockets | 2 |
| Supported CPU's | AMD EPYC 9004 |
| Max CPU TDP | 400 W |
| Chipset | System on Chip |
| Memory Type | DDR5 ECC RDIMM |
| Memory Speed | 4800 MT/s |
| # of DIMM's | 24 |
| Max Memory Size | 6 TB |
| Integrated GPU | ASPEED AST2600 |
| # of 3.5 hot-swap bays | 12 |
| I/O expansion modules | 1 x AIOM PCIe 5.0 x16 |
| # of USB Ports | 2 x USB 3.0 |
| # of SATA DOM power | 2 |
| # of M.2 22110 | 2 |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| TPM | 1 x TPM 2.0 10-pin Header |
| Power Supply | Redundant |
| PSU Wattage | 1600 W |
| PSU Certification | 80+ Titanium |
| Rack Rails | Included |
| Chassis Dimensions | 89 x 437 x 803 mm |
There are currently no product reviews.

