PRODUCT INFO ID: 7046
Supermicro MBD-X12STL-IF, 1xSKT LGA1200, Xeon E-2300, C252, SATA, 2x1GbE, M.2, IPMI, bulk
Manufacturer
Supermicro
Part number:
MBD-X12STL-IF-B
| Category | Server |
|---|---|
| Form Factor | Mini-ITX |
| Dimensions | 6.7" x 6.7" |
| CPU Socket | LGA 1200 (Socket H5) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | Intel Pentium 10th Gen Intel Xeon E-2300 |
| Max CPU TDP | 95W |
| Chipset | C252 |
| Memory Type | DDR4 ECC UDIMM |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| # of DIMM's | 2 |
| Max Memory Size | 64GB |
| # of PCIe x8 5.0 | 1 |
| # of PCIe x4 3.0 | 1 |
| # of USB Ports | 4xUSB 2.0 4xUSB 3.2Gen1 |
| # of SATA Ports | 6 |
| Storage Controllers | Intel C252 |
| # of M.2 2280 | 1 |
| # of Serial Ports | 1 |
| # of 1GbE Ports | 2 x RJ45 |
| Network Controllers | Intel i210 |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| BMC chip | ASPEED AST2600 |
| TPM | 1 x TPM 2.0 9-pin Header |
| Notes | 2 SATA DOM |
There are currently no product reviews.

