PRODUCT INFO ID: 6385
Supermicro MBD-X12SCV-W, 1xSKT LGA1200, Intel Core 10 Gen., W480E, SATA, 2x1GbE, M.2
Manufacturer
Supermicro
Part number:
MBD-X12SCV-W-O
| Category | Embedded |
|---|---|
| Form Factor | Mini-ITX |
| Dimensions | 6.7" x 6.7" |
| CPU Socket | LGA 1200 (Socket H5) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | Intel Xeon W-1200 Intel Core 10th Gen. Intel Core 11th Gen. |
| Max CPU TDP | 65W |
| Chipset | W480E |
| Memory Type | DDR4 ECC SODIMM DDR4 non-ECC SODIMM |
| Memory Speed | 2933 MHz |
| # of DIMM's | 2 |
| Max Memory Size | 64GB |
| Integrated GPU | Intel HD |
| # of PCIe x16 3.0 | 1 |
| # of USB Ports | 4 x USB 2.0 4 x USB 3.2 Gen2 |
| # of SATA Ports | 2 |
| # of SATA DOM power | 1 |
| # of M.2 2280 | 1 |
| # of Serial Ports | 1 x COM |
| # of 1GbE Ports | 2 x RJ45 |
| Network Controllers | Intel i225V Intel i225LM |
| TPM | 1 x TPM Header & Chip both |
There are currently no product reviews.

