PRODUCT INFO ID: 6383
Supermicro MBD-X12SCA-5F, 1xSKT LGA1200, Intel Core 10 Gen., W580, SATA, 2x1GbE, M.2, IPMI
Manufacturer
Supermicro
Part number:
MBD-X12SCA-5F-O
| Category | Workstation |
|---|---|
| Form Factor | ATX |
| Dimensions | 12" x 9.6" |
| CPU Socket | LGA 1200 (Socket H5) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | Intel Xeon W-1200 Intel Core 11th Gen. Intel Pentium 11th Gen. Intel Celeron 11th Gen. |
| Max CPU TDP | 125W |
| Chipset | W580 |
| Memory Type | DDR4 non-ECC UDIMM DDR4 ECC UDIMM |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| # of DIMM's | 4 |
| Max Memory Size | 128GB |
| # of PCIe x8 5.0 | 2 |
| # of USB Ports | 4xUSB 3.2 Gen2 2xUSB 3.2Gen1 2xUSB 2.0 2xUSB 3.2Gen2x2 |
| # of SATA Ports | 6 |
| Integrated RAID | 0,1,5,10 |
| # of M.2 2280 | 1 |
| # of Serial Ports | 1 |
| # of 2.5GbE Ports | 1 x RJ45 |
| # of 1GbE Ports | 1 x RJ45 |
| Network Controllers | Ethernet i225LM PHY I219LM |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| TPM | 1 x TPM 2.0 9-pin Header |
There are currently no product reviews.

