Create PDF | Compare |
PRODUCT INFO ID: 2556
Supermicro MBD-X10SAT, Single SKT, Intel C226 Chipset, SATA, 2xGbE Bulk
Manufacturer
Supermicro
Part number:
MBD-X10SAT-B
EAN:
672042142453
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Form Factor | ATX |
|---|---|
| Dimensions | 12" x 9.6" |
| CPU Socket | LGA 1150 (Socket H3) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | Intel Xeon E3-1200v3 Intel Xeon E3-1200v4 |
| Chipset | Intel C226 Lynx Point |
| Memory Type | DDR3 ECC UDIMM DDR3 non-ECC UDIMM |
| Memory Speed | 1600 MHz 1333 MHz 1066 MHz |
| # of DIMM's | 4 |
| Max Memory Size | 32 GB |
| # of PCIe x16 3.0 | 3 |
| # of PCIe x1 2.0 | 3 |
| # of USB Ports | 4 x USB 3.0 (rear) 4 x USB 3.0 (header) 2 x USB 2.0 (rear) 4 x USB 2.0 (header) |
| # of SATA Ports | 8 |
| # of SATA DOM power | 1 |
| Storage Controllers | 6 x AHCI iSATA 6Gb/s 2 x A-SATA 6Gb/s |
| Integrated RAID | 0,1,5,10 |
| # of Serial Ports | 1 x Fast UART 16550 (header) |
| # of 1GbE Ports | 2 x RJ45 |
| Network Controllers | Intel i217 Gigabit Ethernet Intel i210 Gigabit Ethernet |
| TPM | 1 x TPM 1.2 20-pin Header |
There are currently no product reviews.
You may also like
964.16 zł net1185.92 zł gross
0 pcs.
947.61 zł net1165.56 zł gross
0 pcs.
1229.00 zł net1511.67 zł gross
0 pcs.



