Create PDF | Compare |
PRODUCT INFO ID: 2550
Supermicro MBD-X10DRi-T4+, Dual SKT, Intel C612 Chipset, SATA, 4x10GbE, IPMI Bulk
Manufacturer
Supermicro
Part number:
MBD-X10DRi-T4+-B
EAN:
672042156788
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Form Factor | EE-ATX |
|---|---|
| Dimensions | 13.7" x 13" |
| CPU Socket | LGA 2011 (Socket R3) |
| # of CPU sockets | 2 |
| Supported CPU's | Intel Xeon E5-2600v4 Intel Xeon E5-2600v3 |
| Chipset | Intel C612 Wellsburg |
| Memory Type | DDR4 ECC 3DS LRDIMM DDR4 ECC LRDIMM DDR4 ECC RDIMM |
| Memory Speed | 2400 MHz 2133 MHz 1866 MHz 1600 MHz |
| # of DIMM's | 24 |
| Max Memory Size | 3072 GB |
| Integrated GPU | Aspeed AST2400 |
| # of PCIe x16 3.0 | 2 |
| # of PCIe x8 3.0 | 3 |
| # of PCIe x4 2.0 | 1 |
| # of USB Ports | 2 x USB 3.0 (rear) 1 x USB 3.0 Type A 2 x USB 2.0 (rear) |
| # of SATA Ports | 10 |
| # of SATA DOM power | 2 |
| Storage Controllers | 6 x AHCI iSATA 6Gb/s 4 x sSATA 6Gb/s |
| Integrated RAID | 0,1,5,10 |
| # of Serial Ports | 1 x Fast UART 16550 (rear) 1 x Fast UART 16550 (header) |
| # of 10GbE Ports | 4 x Base-T |
| Network Controllers | Intel x540 Quad Port 10 Gigabit Base-T |
| Integrated BMC | IPMI 2.0 KVM-over-LAN Virtual Media over LAN IPMI Dedicated RJ45 PHY |
| BMC chip | Aspeed AST2400 |
| TPM | 1 x TPM 1.2 20-pin Header |
There are currently no product reviews.
You may also like
3286.45 zł net4042.33 zł gross
0 pcs.
4274.46 zł net5257.59 zł gross
0 pcs.
4154.57 zł net5110.12 zł gross
0 pcs.
1661.83 zł net2044.05 zł gross
0 pcs.
1620.49 zł net1993.20 zł gross
0 pcs.
2182.70 zł net2684.72 zł gross
0 pcs.
2133.10 zł net2623.71 zł gross
0 pcs.
2112.43 zł net2598.29 zł gross
0 pcs.
2066.95 zł net2542.35 zł gross
0 pcs.
2100.02 zł net2583.03 zł gross
0 pcs.
2058.68 zł net2532.18 zł gross
0 pcs.






