PRODUCT INFO ID: 7154
Supermicro GPU ARS-121L-DNR 1U UP 4xSFF 1x1GbE IPMI RED PSU
Manufacturer
Supermicro
Part number:
ARS-121L-DNR
PLEASE NOTE !!!
Due to the complexity of integration, this product is sold as a completely assembled system only (with CPUs, DIMMs and HDD/NVMes).
| Category | High Performance Computing Hyperscale Cloud Applications |
|---|---|
| Order option | Complete System |
| Chassis Form Factor | Rack 1U |
| CPU Installed | NVIDIA Grace CPU Superchip |
| # of CPU sockets | 1 |
| GPU-to-GPU interconnect | PCIe |
| Max CPU TDP | 500 W |
| Chipset | NVIDIA C2 |
| Memory Type | LPDDR5X |
| Memory Speed | 4266 MT/s |
| Max Memory Size | 480 GB |
| Integrated GPU | NVIDIA Grace |
| # of 2.5 Hybrid NVMe bays | 4 |
| Backplanes | NVMeG5 |
| # of M.2 22110 | 2 |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| Power Supply | Redundant |
| PSU Wattage | 2700 W |
| PSU Certification | 80+ Titanium |
| Rack Rails | Included |
| Chassis Dimensions | 44 x 440 x 940 mm |
There are currently no product reviews.

