KARTA TOWARU O ID: 5100
ASRock ROMED4ID-2T, 1xSKT SP3, AMD EPYC 7000, SoC, SATA, NVMe, 1xM.2, 2x10GbE, IPMI
ROMED4ID-2T
ASRock Rack ROMED4ID-2T to płyta główna serwerowa zaprojektowana dla procesorów AMD EPYC serii 7003 (z technologią AMD 3D V-Cache) oraz serii 7002. Jest w formacie Deep mini-ITX o wymiarach 6.7'' x 8.2'' (170 mm x 208 mm) i obsługuje pojedynczy socket SP3 (LGA 4094). Oferuje wsparcie dla pamięci DDR4 w technologii RDIMM, LRDIMM, RDIMM/LRDIMM-3DS oraz NVDIMM-N, z maksymalną częstotliwością 3200 MHz.
Płyta główna posiada 4 gniazda DIMM, 17 portów SATA3 6.0 Gb/s, 1 port M.2 (PCIe 4.0 x4 lub SATA 6Gb/s), 1 port PCIe 4.0 x16, 2 porty SlimSAS (PCIe 4.0 x8 lub 8 SATA 6Gb/s), 4 porty SlimSAS (PCIe 4.0 x8) oraz 2 porty RJ45 10GbE obsługiwane przez Intel X550-AT2. Wyposażona jest również w zintegrowany IPMI.
Specyfikacja
| Parametry płyty głównej | |
| Standard | Proprietary (Deep mini-ITX) |
| Wymiary | 6.7"x 8.2" |
| Procesor | |
| CPU | Supports AMD EPYC™ 7003* and 7002 Series Processors *A BIOS update is required to support AMD EPYC™ 7003 Series Processors. |
| Socket | 1 Socket SP3 (LGA4094) |
| Chipset | System on chip |
| Pamięć operacyjna | |
| Pojemność | 4 DDR4 288-pin DIMM slots (1DPC) |
| Rodzaj | DDR4 R-DIMM/ LR-DIMM/ NV-DIMM |
| DIMM Size Per DIMM | R-DIMM: 64GB, 32GB, 16GB, 8GB LR-DIMM: 256GB*, 128GB, 64GB * 256GB is to be validated |
| DIMM Frequency | R-DIMM: 3200/2933/2666/2400MHz LR-DIMM: 3200/2933/2666/2400MHz |
| Napięcie | 1.2V |
| Sloty rozszerzeń | |
| PCIe x 16 | SLOT7: PCIe4.0 x16 |
| M.2 | 1 M-key (PCIe4.0 x4/SATA); Form factor: 2280 |
| TPM | |
| TPM support | TPM2-SLI |
| Magazynowanie | |
| Kontroler SATA | AMD EPYC™ Processors: supports 16 SATA 6Gb/s from 2 Slimline supports 1 SATA 6Gb/s M.2 |
| Slimline for U.2 | 2 Slimline (PCIe 4.0 x8 or 8 SATA 6Gb/s) 4 Slimline (PCIe 4.0 x8) |
| Ethernet | |
| Additional GbE Controller | 1 Intel® X550-AT2: 2 RJ45 (10 GbE) |
| Kontroler LAN | 1 RJ45 Dedicated IPMI LAN port |
| Zarządzanie | |
| Kontroler BMC | ASPEED AST2500 |
| IPMI Dedicated GLAN | 1 x Realtek RTL8211E for dedicated management GLAN |
| Grafika | |
| Kontroler | ASPEED AST2500 |
| Tylny panel I/O | |
| Port VGA | 1 DB15 |
| Port USB 3.0 | 2 Type A |
| Port Lan | 2 RJ45 (10GbE) |
| Dedicate LAN | 1 RJ45 |
| UID Button/UID LED | 1 |
| Złącza wewnętrzne | |
| Port śledź COM | 1 |
| Złącze panelu AUX | 1 (9-pin): chassis intrusion, system fault LED, LAN activity LED |
| Złącze TPM | 1 (13-pin, LPC) |
| Złącze czujnika temperatury | 1 |
| Złącze IPMB | 1 |
| Złącze wentylatorów | 3 (4-pin) |
| Other Power Connectors | 1 (4-pin, 12V and 5V) for using 12V DC-in PSU |
| Złącze panelu USB 2.0 | 1 (support 2 USB2.0) |
| NMI Header | 1 |
| System Panel | 1 (9-pin): power switch, reset switch, system power LED, HDD activity LED |
| Głośnik | 1 |
| BMC_SMB Header | 1 |
| Power Connector | 1 (4-pin, ATX PSU signal and 5Vsb), 2 (8-pin, ATX 12V) support 12V DC-in |
| Clear CMOS | 1 (contact pads) |
| Onboard LED | |
| Standby PWR LED 5vsb | 1 |
| Fan Fail LED | 3 |
| BIOS | |
| Rodzaj BIOS | 256Mb SPI Flash ROM |
| Hardware Monitor | |
| Temperatura | CPU, TRMB_IN, TRMB_OUT1 temperature sensing |
| Wentylator | Fan Tachometer CPU Quiet Fan (Allow Chassis Fan Speed Auto-Adjust by CPU Temperature) Fan Multi-Speed Control |
| Napięcie | 1.8VSB,3VSB,5VSB,1.8V,3V,5V,12V,BAT,VCPU,VSOC,VCCM ABCD,VCCM EFGH |
| Obsługiwane systemy | |
| System operacyjny | Microsoft® Windows: Server 2016 (64bit) Server 2019 (64bit) Linux: RedHat Enterprise Linux Server 8.2 (64bit) / 7.9 (64bit) CentOs 8.2 ( 64 bit) / 7.9 ( 64 bit) SUSE SLES 15.2(64 bit) / 12.5(64bit) UBuntu 20.04.1 (64 bit) /18.04.5 (64 bit) / 16.04.7 (64 bit) Hypervisor: VMWare® ESXi 6.7 u3 / 7.0 u1 vSphere 6.7 u3 / 7.0 u1 CITRIX Hypervisor 8.1.0 |
| Środowisko | |
| Temperatura | Operation temperature: 10°C ~ 35°C / Non operation temperature: -40°C ~ 70°C |
Specyfikacja może ulec zmianie bez wcześniejszego powiadamiania. Marka i nazwy produktów są znakami towarowymi ich właścicieli. Działanie konfiguracji innych niż wynikające ze specyfikacji nie jest gwarantowane.
| Category | Server |
|---|---|
| Form Factor | Deep mini-ITX |
| Dimensions | 6.7" x 8.2" |
| CPU Socket | LGA 4094 (Socket SP3) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | AMD EPYC 7003 AMD EPYC 7002 |
| Chipset | System on Chip |
| Memory Type | DDR4 ECC RDIMM DDR4 ECC LRDIMM |
| Memory Speed | 3200MHz |
| # of DIMM's | 4 |
| Max Memory Size | 1024 GB |
| Integrated GPU | ASPEED AST2500 |
| # of PCIe x16 4.0 | 1 |
| # of USB Ports | 2 x USB 3.2 (rear) 2 x USB 2.0 (header) |
| # of SAS Ports | 6 |
| # of 10GbE Ports | 2 x RJ45 |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| BMC chip | SPEED AST2500 |
| TPM | 1 x TPM 2.0 17-pin Header |

