PRODUCT INFO ID: 3481
Supermicro MBD-H11SSL-NC,Single AMD EPYC 7000-Series,System on Chip, SATA, LSI3008 2xGbE,IPMI Bu
Manufacturer
Supermicro
Part number:
MBD-H11SSL-NC-B
EAN:
672042306022
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Category | Server |
|---|---|
| Form Factor | ATX |
| Dimensions | 12" x 9.6" |
| CPU Socket | LGA 4094 (Socket SP3) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | AMD EPYC 7001 AMD EPYC 7002 |
| Chipset | System on Chip |
| Memory Type | DDR4 ECC RDIMM |
| Memory Speed | 2666 MHz |
| # of DIMM's | 8 |
| Max Memory Size | 1024 GB |
| Integrated GPU | Aspeed AST2500 |
| # of PCIe x16 3.0 | 3 |
| # of PCIe x8 3.0 | 3 |
| # of SATA Ports | 8 |
| # of NVMe ports | 2 |
| # of SAS Ports | 8 |
| Storage Controllers | 6 x AHCI iSATA 6Gb/s LSI 3008 12Gb/s |
| Integrated RAID | 0,1,10 |
| # of Serial Ports | 1 x Fast UART 16550 (rear) |
| # of 1GbE Ports | 2 x RJ45 |
| Network Controllers | Intel i210 Dual Port Gigabit Ethernet |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| BMC chip | ASPEED AST2500 |
| TPM | 1 x TPM 2.0 20-pin Header |
There are currently no product reviews.
You may also like
1981.12 zł net2436.78 zł gross
5 pcs.
1605.56 zł net1974.84 zł gross
0 pcs.



