PRODUCT INFO ID: 8638
Supermicro Embedded SuperServer SYS-512AR-N4T 1U UP 4xLFF 2x10 GbE 2x2.5 GbE IPMI RED 1+0
Manufacturer
Supermicro
Part number:
SYS-512AR-N4T
| Category | 5G Core and Edge AI Inference and Machine Learning |
|---|---|
| Order option | Complete System |
| Chassis Form Factor | Rack 1U |
| CPU Socket | LGA 1851 (Socekt V1) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | Intel Core Ultra 9 Series 2 Intel Core Ultra 7 Series 2 Intel Core Ultra 5 Series 2 |
| Max CPU TDP | 95 W |
| Chipset | System on Chip |
| Memory Type | DDR5 ECC UDIMM |
| Memory Speed | 5600 MT/s 4400 MT/s |
| # of DIMM's | 4 |
| Max Memory Size | 192 GB |
| # of 3.5 hot-swap bays | 4 |
| Backplanes | SAS3/SATA3 |
| # of PCIe x16 5.0 | 1 |
| # of USB Ports | 4 x USB 3.2 |
| Storage interface | Native SATA |
| # of SATA DOM power | 2 |
| # of M.2 22110 | 1 |
| # of Serial Ports | 2 x Fast UART 16550 (header) |
| # of 2.5GbE Ports | 2 x RJ45 |
| # of 10GbE Ports | 2 x RJ45 |
| Network Controllers | Intel X550-AT2 Intel I226 |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| TPM | 1 x TPM 2.0 Header 1 x TPM 2.0 Onboard |
| Power Supply | Single |
| PSU Wattage | 800 W |
| PSU Certification | 80+ Platinum |
| Chassis Dimensions | 43 x 437 x 507 mm |
| Notes | Single PSU installed, second PSU module on request |
There are currently no product reviews.

