PRODUCT INFO ID: 5425
Supermicro SuperServer SYS-5019A-FTN4 1U UP 4xSFF 4x1GbE FIX PSU
Manufacturer
Supermicro
Part number:
SYS-5019A-FTN4
EAN:
672042286201
| Category | Network Security Appliance Edge Computing Server |
|---|---|
| Order option | Barebone |
| Chassis Form Factor | Rack 1U |
| CPU Installed | Intel Atom C3758 |
| # of CPU sockets | 1 |
| Max CPU TDP | 25 W |
| Chipset | System on Chip |
| Memory Type | DDR4 ECC RDIMM |
| Memory Speed | 2400 MHz 2133 MHz 1866 MHz 1600 MHz |
| # of DIMM's | 4 |
| Max Memory Size | 256 GB |
| Integrated GPU | ASPEED AST2400 |
| # of 3.5 fixed bays | 1 |
| # of PCIe x4 3.0 | 1 |
| # of USB Ports | 2 x USB 2.0 |
| Storage interface | Native SATA |
| # of SATA DOM power | 1 |
| # of M.2 2280 | 1 |
| # of 1GbE Ports | 4 x RJ45 |
| Network Controllers | Intel C3000 |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| TPM | 1 x TPM 2.0-pin Header |
| Power Supply | Fixed |
| PSU Wattage | 200 W |
| PSU Certification | 80+ Gold |
| Chassis Dimensions | 43 x 437 x 249 mm |
There are currently no product reviews.

