PRODUCT INFO ID: 8724
Supermicro MBD-X14SAE, 1xSKT LGA1851, Intel Core Ultra, W880, SATA, 1x2.5GbE 1xGbE, 2xM.2
Manufacturer
Supermicro
Part number:
MBD-X14SAE-O
| Category | Workstation |
|---|---|
| Form Factor | ATX |
| Dimensions | 30.50cm x 24.40 cm |
| CPU Socket | LGA 1851 (Socket V1) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | Intel Core Ultra 9 Intel Core Ultra 7 Intel Core Ultra 5 |
| Max CPU TDP | 125 W |
| Chipset | W880 |
| Memory Type | DDR5 ECC UDIMM |
| Memory Speed | 5600 MT/s |
| # of DIMM's | 4 |
| Max Memory Size | 256 GB |
| # of PCIe x4 4.0 | 1 |
| # of USB Ports | 7 x USB 3.2 1 x USB 4 |
| # of SATA Ports | 8 |
| Integrated RAID | 0 1 5 10 |
| # of M.2 2280 | 1 |
| # of M.2 22110 | 1 |
| # of Serial Ports | 1 x Fast UART 16550 (header) |
| # of 2.5GbE Ports | 1 x RJ45 |
| # of 1GbE Ports | 1 x RJ45 |
| Network Controllers | Intel i226LM i219LM |
| TPM | 1 x TPM 2.0 10-pin Header |
There are currently no product reviews.
You may also like
2226.51 PLN net2738.61 PLN gross
30+ pcs.
2599.14 PLN net3196.94 PLN gross
5 pcs.
2270.62 PLN net2792.86 PLN gross
12 pcs.
2704.03 PLN net3325.96 PLN gross
3 pcs.
1931.90 PLN net2376.24 PLN gross
0 pcs.
1498.14 PLN net1842.71 PLN gross
0 pcs.
1935.55 PLN net2380.73 PLN gross
0 pcs.








