PRODUCT INFO ID: 2589
Supermicro MBD-X11SSL-nF, Single SKT, Intel C232 Chipset, SATA, NVMe, 2xGbE, IPMI Bulk
Manufacturer
Supermicro
Part number:
MBD-X11SSL-nF-B
EAN:
672042200887
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Category | Server |
|---|---|
| Form Factor | Micro-ATX |
| Dimensions | 9.6" x 9.6" |
| CPU Socket | LGA 1151 (Socket H4) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | Intel Xeon E3-1200v5 |
| Chipset | Intel C232 Skylake |
| Memory Type | DDR4 ECC UDIMM |
| Memory Speed | 2133 MHz 1866 MHz 1600 MHz |
| # of DIMM's | 4 |
| Max Memory Size | 64 GB |
| Integrated GPU | Aspeed AST2400 |
| # of PCIe x4 3.0 | 1 |
| # of PCIe x8 3.0 | 1 |
| # of USB Ports | 2 x USB 3.0 (rear) 2 x USB 3.0 (header) 1 x USB 3.0 Type A 2 x USB 2.0 (rear) 4 x USB 2.0 (header) |
| # of SATA Ports | 6 |
| # of SATA DOM power | 2 |
| # of NVMe ports | 2 |
| Storage Controllers | 6 x AHCI iSATA 6Gb/s |
| Integrated RAID | 0,1,5,10 |
| # of Serial Ports | 1 x Fast UART 16550 (rear) 1 x Fast UART 16550 (header) |
| # of 1GbE Ports | 2 x RJ45 |
| Network Controllers | Intel i210 Dual Port Gigabit Ethernet |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| BMC chip | Aspeed AST2400 |
| TPM | 1 x TPM 1.2 20-pin Header |
There are currently no product reviews.
You may also like
1039.28 zł net1278.32 zł gross
0 pcs.
1014.44 zł net1247.76 zł gross
0 pcs.
1958.49 zł net2408.94 zł gross
0 pcs.
1941.93 zł net2388.57 zł gross
0 pcs.
993.74 zł net1222.30 zł gross
0 pcs.
977.18 zł net1201.93 zł gross
0 pcs.
1051.71 zł net1293.60 zł gross
0 pcs.
1068.27 zł net1313.97 zł gross
0 pcs.
1527.87 zł net1879.28 zł gross
0 pcs.
1503.03 zł net1848.73 zł gross
0 pcs.
1076.55 zł net1324.16 zł gross
0 pcs.
1055.85 zł net1298.69 zł gross
0 pcs.







