PRODUCT INFO ID: 4021
Supermicro MBD-X11SCL-LN4F, Single SKT, Intel C242 Chipset, SATA, 4xGbE, IPMI, M.2
Manufacturer
Supermicro
Part number:
MBD-X11SCL-LN4F-O
EAN:
672042327522
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Category | Server |
|---|---|
| Form Factor | Micro-ATX |
| Dimensions | 9.6" x 9.6" |
| CPU Socket | LGA 1151 (Socket H4) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | Intel Xeon E-2100 Intel Xeon E-2200 |
| Chipset | C242 |
| Memory Type | DDR4 ECC UDIMM |
| Memory Speed | 2666 MHz |
| # of DIMM's | 4 |
| Max Memory Size | 128 GB |
| Integrated GPU | Aspeed AST2500 |
| # of PCIe x16 3.0 | 1 |
| # of USB Ports | 4 x USB 2.0 ports (2 rear + 2 headers) 5 x USB 3.1 ports (2 rears, 2 headers, 1 Type A) |
| # of SATA Ports | 6 |
| # of SATA DOM power | 2 |
| Storage Controllers | 6 x AHCI iSATA 6Gb/s |
| Integrated RAID | 0,1,5,10 |
| # of Serial Ports | 1 |
| # of 1GbE Ports | 4 x RJ45 |
| Network Controllers | Intel i210AT Dual Port Gigabit Ethernet |
| Integrated BMC | IPMI Shared RJ45 |
| BMC chip | Aspeed AST2500 |
| TPM | 1 x TPM 2.0 20-pin Header |
There are currently no product reviews.
You may also like
1087.22 zł net1337.28 zł gross
0 pcs.
1207.10 zł net1484.73 zł gross
0 pcs.
1190.56 zł net1464.39 zł gross
0 pcs.
1103.75 zł net1357.61 zł gross
0 pcs.
1190.56 zł net1464.39 zł gross
0 pcs.
872.25 zł net1072.87 zł gross
0 pcs.
801.98 zł net986.43 zł gross
0 pcs.
789.58 zł net971.18 zł gross
0 pcs.
1004.54 zł net1235.58 zł gross
0 pcs.
988.00 zł net1215.24 zł gross
0 pcs.
1231.90 zł net1515.24 zł gross
0 pcs.
1070.68 zł net1316.94 zł gross
0 pcs.











