PRODUCT INFO ID: 8675
Supermicro AS-4126GS-NMR-LCC 4U DP 8xSFF IPMI RED PSU
Manufacturer
Supermicro
Part number:
AS -4126GS-NMR-LCC
| Category | High Performance Computing Engineering/scientific research |
|---|---|
| Order option | Complete System |
| Chassis Form Factor | Rack 4U |
| CPU Socket | LGA 6096 (Socket SP5) |
| # of GPU slots | 8 |
| # of CPU sockets | 2 |
| Supported CPU's | AMD EPYC 9004 AMD EPYC 9005 |
| Supported GPU's | AMD Instinct MI355X AMD Instinct MI325X |
| GPU-to-GPU interconnect | AMD Infinity Fabric Link |
| Max CPU TDP | 500 W |
| Chipset | System on Chip |
| Memory Type | DDR5 ECC RDIMM |
| Memory Speed | 6400 MT/s 4800 MT/s |
| # of DIMM's | 24 |
| Max Memory Size | 6 TB |
| # of 2.5 hot-swap bays | 8 |
| Backplanes | NVMeG5/SATA3 |
| # of PCIe x16 5.0 | 10 |
| # of USB Ports | 2 x USB 3.0 |
| Storage interface | Native NVMe |
| Storage Controllers | Asmedia ASM1061 |
| # of M.2 22110 | 2 |
| # of 10GbE Ports | 2 x RJ45 |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| BMC chip | ASPEED AST2600 |
| TPM | 1 x TPM 2.0 10-pin Header |
| Power Supply | Redundant |
| PSU Wattage | 6600 W |
| PSU Certification | 80+ Titanium |
| Rack Rails | Included |
| Chassis Dimensions | 174 x 449 x 895 mm |
There are currently no product reviews.

