PRODUCT INFO ID: 8669
Supermicro Hyper A+ Server AS -2126HS-TN 2U DP 8xSFF IPMI RED PSU
Manufacturer
Supermicro
Part number:
AS -2126HS-TN
| Category | Virtualization Software-defined Storage |
|---|---|
| Order option | Complete System |
| Chassis Form Factor | Rack 2U |
| CPU Socket | LGA 6096 (Socket SP5) |
| # of CPU sockets | 2 |
| Supported CPU's | AMD EPYC 9004 AMD EPYC 9005 |
| Max CPU TDP | 500 W |
| Chipset | System on Chip |
| Memory Type | DDR5 ECC RDIMM |
| Memory Speed | 6400 MT/s 4800 MT/s |
| # of DIMM's | 24 |
| Max Memory Size | 6 TB |
| Integrated GPU | ASPEED AST2600 |
| # of 2.5 hot-swap bays | 8 |
| Backplanes | NVMeG5/SAS3/SATA2 |
| # of PCIe x16 5.0 | 4 |
| I/O expansion modules | 1 x AIOM PCIe 5.0 x16 |
| # of USB Ports | 2 x USB 3.0 |
| Storage interface | Native NVMe |
| # of M.2 22110 | 2 |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| TPM | 1 x TPM 2.0 Onboard |
| Power Supply | Redundant |
| PSU Wattage | 2000 W |
| PSU Certification | 80+ Titanium |
| Rack Rails | Included |
| Chassis Dimensions | 89 x 437 x 806 mm |
There are currently no product reviews.

