PRODUCT INFO ID: 9273
MSI S5062X270RAU24, Rack 2U, DP, Intel Xeon 6700, 24x2.5"NVMe, 2xE1.S 9.5 NVMe, 2x M.2, Red. PSU, IPMI
Manufacturer
MSI
Part number:
S5062X270RAU24
| Order option | Barebone |
|---|---|
| Chassis Form Factor | Rack 2U |
| CPU Socket | LGA 4710 (Socket E2) |
| # of CPU sockets | 2 |
| Supported CPU's | Intel Xeon 6700 Intel Xeon 6500 |
| Max CPU TDP | 350 W |
| Memory Type | DDR5 ECC RDIMM DDR5 ECC MRDIMM |
| Memory Speed | 8000 MT/s 6400 MT/s 5200 MT/s |
| # of DIMM's | 32 |
| Max Memory Size | 8TB |
| Integrated GPU | ASPEED AST2600 |
| # of 2.5 NVMe bays | 24 |
| Backplanes | NVMeG5 |
| # of PCIe x16 5.0 | 3 |
| I/O expansion modules | 1 x OCP 3.0 PCIe 5.0 x16 |
| # of USB Ports | 2 x USB 3.0 1 x USB 2.0 |
| Storage interface | Native NVMe |
| # of M.2 22110 | 2 |
| # of Serial Ports | 1 x USB (COM) |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| BMC chip | ASPEED AST2600 |
| TPM | 1 x TPM 2.0 20-pin Header |
| Power Supply | Redundant |
| PSU Wattage | 2700 W |
| PSU Certification | 80+ Titanium |
| Rack Rails | Included |
| Chassis Dimensions | 438 x 87 x 770 mm |
There are currently no product reviews.
You may also like
MSI S5062X270RAU8, Rack 2U, DP, Intel Xeon 6700, 8x2.5"NVMe, 2xE1.S 9.5 NVMe, 2x M.2, Red. PSU, IPMI
14325.24 PLN net17620.05 PLN gross
0 pcs.


