PRODUCT INFO ID: 9276
MSI S3063G290RAU4, Rack 2U, UP, Intel Xeon 6500P, 4x2.5", 4xGPU, Red. PSU, IPMI
Manufacturer
MSI
Part number:
S3063G290RAU4
| Order option | Barebone |
|---|---|
| Chassis Form Factor | RACK 2U |
| CPU Socket | LGA 4710 (Socket E2) |
| # of GPU slots | 4 |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | Intel Xeon 6500 |
| Supported GPU's | NVIDIA L40S NVIDIA RTX PRO 6000 Blackwell Server Edition NVIDIA H200 NVL (141GB) |
| Max CPU TDP | 350 W |
| Chipset | System on Chip |
| Memory Type | DDR5 ECC RDIMM DDR ECC MRDIMM |
| Memory Speed | 6400MT/s 5200 MT/s |
| # of DIMM's | 16 |
| Max Memory Size | 4 TB |
| Integrated GPU | ASPEED AST2600 |
| # of 2.5 NVMe bays | 4 |
| # of PCIe x16 5.0 | 7 |
| # of USB Ports | 1 x USB 3.2 |
| Storage interface | Native NVMe |
| # of M.2 22110 | 2 |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| BMC chip | ASPEED AST2600 |
| TPM | 1 x TPM 2.0 on-board |
| Power Supply | Redundant |
| PSU Wattage | 2400 W |
| PSU Certification | 80+ Titanium |
| Rack Rails | Included |
| Chassis Dimensions | 438.5 x 88 x 900 mm |
There are currently no product reviews.

