PRODUCT INFO ID: 9027
MSI EdgeXpert MS-C931-32S 1x10GbE 2x200GbE 4TB NVMe (DGX Spark)
The MSI EdgeXpert AI Supercomputer redefines desktop AI computing, delivering petaflop-scale performance through the cutting-edge NVIDIA® GB10 Grace Blackwell Superchip—the same powerhouse at the core of NVIDIA DGXTM Spark. Purpose- built for developers, AI researchers, and data scientists, the EdgeXpert empowers local AI development with unmatched performance, scalability, and advanced features—all in a compact, desktop-ready form.
| Chassis Form Factor | SFF |
|---|---|
| Memory Type | LPDDR5x |
| Memory Speed | 273 GB/s |
| Max Memory Size | 128 GB |
| Integrated GPU | NVIDIA Grace Blackwell |
| I/O expansion modules | 1 x HDMI 2.1a |
| # of USB Ports | 4 x USB Type C |
| Storage interface | Native NVMe |
| # of 10GbE Ports | 1 x RJ45 |
| Network Controllers | ConnectX-7 NIC |
| Power Supply | Fixed |
| PSU Wattage | 240 W |
| Chassis Dimensions | 151 x 151 x W x 52 mm |
You may also like
17405.36 PLN net21408.59 PLN gross
18379.30 PLN net22606.54 PLN gross










