KARTA TOWARU O ID: 7664
Intel Xeon 6756E 128C/128T 1.80/2.60 GHz 96MB 6400MHz 24.00 GT/s 225W, Tray
Producent:
Intel
Kod produktu:
PK8077105931000
Intel Xeon 6700-series processors and Intel Xeon 6500-series processors are delivered in an updated server platform design featuring high performance with cost- and power-efficient solutions ideal for a wide array of data center environments. These processors come in one-socket to eight-socket options with enhanced I/O and memory within established data center power and cooling footprints.
| Architektura | Sierra Forest |
|---|---|
| Gniazdo CPU | LGA 4710 (Socket E2) |
| Ilość rdzeni | 128 |
| Ilość wątków | 128 |
| Taktowanie CPU | 1.80 GHz |
| Taktowanie Turbo | 2.60 GHz |
| Magistrala | 24.00 GT/s |
| Cache | 96 MB |
| Litografia | 3 nm |
| Obsługiwane pamięci | DDR5 RDIMM |
| Maksymalna wielkość pamięci | 1024 GB |
| Taktowanie pamięci | 6400 MT/s |
| Ilość kanałów pamięci | 8 |
| Obsługa pamięci ECC | Tak |
| Max CPU TDP | 225 W |
Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji lub oczekuje na akceptację przez obsługę!
Zobacz także
8240.88 zł netto10136.28 zł brutto
1 szt.


