KARTA TOWARU O ID: 4747
ASRock X570D4U, 1xSKT AM4, AMD Ryzen, X570, SATA, 2xM.2, 2xGbE, IPMI
X570D4U
ASRock Rack X570D4U to płyta główna serwerowa zaprojektowana dla procesorów AMD Ryzen serii 5000, 4000 i 3000. Jest w formacie Micro-ATX o wymiarach 9.6'' x 9.6'' (244 mm x 244 mm) i obsługuje pojedynczy socket AM4. Oferuje wsparcie dla pamięci DDR4 w technologii ECC i non-ECC UDIMM, z maksymalną częstotliwością 3200 MHz.
Płyta główna posiada 4 gniazda DIMM, 8 portów SATA3 6.0 Gb/s, 2 porty M.2 oraz 2 porty RJ45 1GbE obsługiwane przez Intel i210. Wyposażona jest również w zintegrowany IPMI z KVM oraz port HDMI.
Specyfikacja
| Parametry płyty głównej | |
| Standard | micro-ATX |
| Wymiary | 9.6"x9.6" (244mmx 244mm) |
| Procesor | |
| CPU | supports: AMD Ryzen™ 4000 G-Series Desktop Processors with Radeon™ Graphics AMD Ryzen™ PRO 4000 and 3000 Series Desktop Processors 3rd Gen AMD Ryzen™ Desktop Processors 2nd Gen AMD Ryzen™ Desktop Processors with Radeon™ Vega Graphics |
| Socket | AM4 PGA 1331 |
| Zasilanie | 105W |
| Chipset | AMD X570 |
| Pamięć operacyjna | |
| Pojemność | 4 DIMM slots (2DPC) |
| Rodzaj | 288-pin DDR4 ECC* and non-ECC UDIMM * ECC support varies by CPU |
| DIMM Size Per DIMM | up to 32GB per DIMM |
| DIMM Frequency | AMD Ryzen™ 4000 Series Desktop Processors with Radeon™ Graphics/ 3rd Gen AMD Ryzen™ Processors : up to 3200 MHz 2nd Gen AMD Ryzen™ Desktop Processors with Radeon™ Vega Graphics: up to 2666 MHz |
| Napięcie | 1.2V |
| Sloty rozszerzeń | |
| PCIe 4.0 x 16 | SLOT6: Latch PCIe x16 (PCIe 4.0 x16)* [CPU], auto switch to PCIe4.0 x8 when SLOT4 is occupied *Supports PCIe3.0 x8 when using 2nd Gen AMD Ryzen™ Desktop Processors with Radeon™ Vega Graphics |
| PCIe 4.0 x 8 | SLOT4: Open-end PCIe x8 (PCIe 4.0 x8)* [CPU] *Disabled when using 2nd Gen AMD Ryzen™ Desktop Processors with Radeon™ Vega Graphics |
| PCIe 4.0 x 1 | SLOT5: PCIe 4.0 x1* *Supports PCIe3.0 when using 2nd Gen AMD Ryzen™ Desktop Processors with Radeon™ Vega Graphics |
| M.2 | 1 M-key (PCIe4.0* x4 or SATA 6Gb/s); Form factor: 22110/2280/2260/2242 [CPU] 1 M-key (PCIe4.0* x4 or SATA 6Gb/s); Form factor: 2280/2260/2242 [X570] *Supports PCIe3.0 when using 2nd Gen AMD Ryzen™ Desktop Processors with Radeon™ Vega Graphics |
| Magazynowanie | |
| Kontroler SATA | X570 (12 SATA 6Gb/s, support RAID 0/1/10): 8 SATA 7-pin connectors, including 1 support SATA DOM 4 SATA via optional M2-HD M.2 device |
| Ethernet | |
| Additional GbE Controller | 2 RJ45 (1GbE) by Intel® i210 |
| Zarządzanie | |
| Kontroler BMC | ASPEED AST2500 : IPMI (Intelligent Platform Management Interface) 2.0 |
| IPMI Dedicated GLAN | 1 x Realtek RTL8211E for dedicated management GLAN |
| Grafika | |
| Kontroler | ASPEED AST2500: 1 DB15, 1 (15-pin) header AMD Ryzen™ 4000 Series Desktop Processors with Radeon™ Graphics/ 2nd Gen AMD Ryzen™ Desktop Processors with Radeon™ Vega Graphics: 1 HDMI |
| Tylny panel I/O | |
| HDMI | 1 |
| Port VGA | 1 |
| Port USB 3.2 | 2 |
| Port Lan | 2 RJ45(1GbE) |
| Dedicate LAN | 1 |
| Port szeregowy | 1 |
| UID Button/UID LED | 1 |
| Złącza wewnętrzne | |
| Front Lan LED Connector | 1 for LAN3/LAN4 |
| Złącze panelu AUX | 1 (18-pin): chassis intrusion, system fault LED, LAN1/LAN2 activity LED, locate, SMBus |
| TR1 | 1 |
| Złącze TPM | 1 (17-pin, LPC), 1 (13-pin, SPI) |
| Złącze IPMB | 1 |
| Złącze VGA | 1 |
| Brzęczyk | 1 |
| Złącze wentylatorów | 3 (6-pin), 3 (4-pin) |
| Panel frontowy | 1 (9-pin): power switch, reset switch, system power LED, HDD activity LED |
| Głośnik | 1 |
| BMC_SMB Header | 1 |
| Power Connector | 1 ATX main power (24-pin), 1 ATX 12V (8-pin) |
| Clear CMOS | 1 contact pads |
| Onboard LED | |
| Standby PWR LED 5vsb | 1 |
| Port 80 LED | 1 |
| Fan Fail LED | 6 |
| BIOS | |
| Rodzaj BIOS | 32MB AMI UEFI Legal BIOS |
| Cechy BIOS | Plug and Play (PnP), ACPI 2.0 Compliance Wake Up Events, SMBIOS 2.8.0 Support, ASRock Rack Instant Flash |
| Hardware Monitor | |
| Temperatura | CPU/ DRAM/ MB/ Card Side/X570 temperature sensing |
| Wentylator | Fan Tachometer Quiet Fan (Allow Chassis Fan Speed Auto-Adjust by CPU Temperature) Fan Multi-Speed Control |
| Napięcie | 3VSB, 5VSB, VCPU, VSOC, VCCM, APU VDDP, PM VDD CLDO, PM VDDCR S5, PM VDDCR, BAT, 3V, 5V, 12V |
| Środowisko | |
| Temperatura | Operation temperature: 10°C ~ 35°C / Non operation temperature: -40°C ~ 70°C |
Specyfikacja może ulec zmianie bez wcześniejszego powiadamiania. Marka i nazwy produktów są znakami towarowymi ich właścicieli. Działanie konfiguracji innych niż wynikające ze specyfikacji nie jest gwarantowane.
| Category | Server |
|---|---|
| Form Factor | Micro-ATX |
| Dimensions | 9.6" x 9.6" |
| CPU Socket | PGA 1331 (Socket AM4) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | AMD Ryzen 5000G AMD Ryzen 4000G AMD Ryzen 3000G AMD Ryzen 5000 AMD Ryzen 3000 AMD Ryzen PRO 5000 AMD Ryzen PRO 4000 AMD Ryzen PRO 3000 |
| Chipset | X570 |
| Memory Type | DDR4 ECC UDIMM DDR4 non-ECC UDIMM |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| # of DIMM's | 4 |
| Max Memory Size | 128 GB |
| Integrated GPU | ASPEED AST2500 |
| # of PCIe x16 4.0 | 1 |
| # of USB Ports | 2 x USB 3.2 (rear) 2 x USB 3.2 (header) |
| # of SATA Ports | 7 |
| # of SATA DOM power | 1 |
| # of 1GbE Ports | 2 x RJ45 |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| BMC chip | ASPEED AST2500 |
| TPM | 1 x TPM 2.0 17-pin Header |

