KARTA TOWARU O ID: 8344
ASRock EC266D2I-2T/AQC, 1xSKT LGA 1700, Intel E-2400, C266, SATA, NVMe, 1xM.2, 2x10GbE, IPMI
EC266D2I-2T/AQC
ASRock Rack EC266D2I-2T/AQC to płyta główna serwerowa zaprojektowana dla procesorów Intel Xeon serii 6300, Xeon E-2400 oraz Pentium Gold G7400/G7400T. Jest w formacie mini-ITX o wymiarach 6.7'' x 6.7'' (170 mm x 170 mm) i obsługuje pojedynczy socket LGA 1700. Oferuje wsparcie dla pamięci DDR5 w technologii ECC UDIMM, z maksymalną częstotliwością 4800 MT/s.
Płyta główna posiada 2 gniazda DIMM, 1 port M.2 (PCIe 4.0 x4), 1 port PCIe 5.0 x16, 1 port OCuLink (PCIe 4.0 x4 lub 4 SATA 6Gb/s), 1 port OCuLink (PCIe 3.0 x4 lub 4 SATA 6Gb/s) oraz 2 porty RJ45 10GbE obsługiwane przez Marvell AQC113. Wyposażona jest również w zintegrowany IPMI.
Specyfikacja
| Parametry płyty głównej | |
| Standard | mini-ITX |
| Wymiary | 6.7" x 6.7" (170.18 mm x 170.18 mm) |
| Procesor | |
| CPU | Supports Intel Xeon E-2400 series and Intel® Pentium® Gold G7400/G7400T processors |
| Socket | Single Socket V1 (LGA 1700) |
| Chipset | Intel® C266 |
| Pamięć operacyjna | |
| Pojemność | 2 DIMM slots (1DPC) |
| Rodzaj | Supports DDR5 288-pin ECC UDIMM |
| DIMM Size Per DIMM | 32GB |
| Max. DIMM Frequency | 4800MT/s |
| Napięcie | 1.1V |
| Sloty rozszerzeń | |
| PCIe x 16 | SLOT7: PCIe5.0 x16 [CPU] |
| TPM | |
| TPM support | 1 (13-pin, SPI) |
| Magazynowanie | |
| Kontroler SATA | Intel® C266 (8 SATA 6Gb/s; RAID 0/1/5/10): 2 OCuLink |
| OCuLink for U.2 | 1 OCuLink (PCIe4.0 x4 or 4 SATA 6Gb/s) [PCH] 1 OCuLink (PCIe3.0 x4 or 4 SATA 6Gb/s) [PCH] |
| M.2 slot | 1 M-key (PCIe4.0 x4); support 2280 form factor [CPU] |
| Ethernet | |
| Additional GbE Controller | 2 RJ45 (10GbE) by Marvell AQC113 |
| Zarządzanie | |
| Kontroler BMC | ASPEED AST2600: iKVM, vMedia support |
| IPMI Dedicated GLAN | 1 RJ45 Dedicated IPMI LAN port by Realtek RTL8211F |
| Grafika | |
| Kontroler | ASPEED AST2600: 1 DB15 (VGA) |
| Tylny panel I/O | |
| Port VGA | 1 DB15 (VGA) |
| Port USB 3.0 | 2 Type A (USB3.2 Gen1) |
| Port Lan | 2 RJ45(10GbE), 1 dedicated IPMI |
| UID Button/UID LED | 1 UID button, 1 UID LED |
| Złącza wewnętrzne | |
| Power Connector | 1 Micro-Fit (4-pin, ATX PSU signal) w/ ATX 24-pin adapter cable, 1 (8-pin, ATX 12V) support 12V DC-in |
| Port śledź COM | 1(9-pin) |
| Złącze panelu AUX | 1 (9-pin): chassis intrusion, system fault LED, LAN activity LED |
| Złącze TPM | 1 (13-pin, SPI) |
| Złącze czujnika temperatury | 1 |
| Złącze IPMB | 1 |
| Złącze wentylatorów | 3 (4-pin) |
| Other Power Connectors | 1 ATX (4-pin) for HDD power when using 12V DC-in power source |
| Złącze panelu USB 3.2 (Gen1) | 1 header (19-pin, 2 USB3.2 Gen1) |
| System Panel | 1 (9-pin): power switch, reset switch, system power LED, HDD activity LED |
| BMC_SMB Header | 1 |
| SGPIO Header | 1 |
| Clear CMOS | 1 (contact pads) |
| Others | 1 NCSI header (9-pin) |
| Onboard LED | |
| Standby PWR LED | 1 (5VSB) |
| Fan Fail LED | 3 |
| BMC heartbeat LED | 1 |
| BIOS | |
| Rodzaj BIOS | AMI 256Mb SPI Flash ROM |
| Cechy BIOS | Plug and Play, ACPI 6.4 and above compliance wake up events, SMBIOS 2.8 and above, ASRock Rack Instant Flash |
| Hardware Monitor | |
| Temperatura | CPU, MB, Card side, M.2, TR1 Temperature sensing |
| Wentylator | Fan Tachometer CPU Quiet Fan (Allow Chassis Fan Speed Auto-Adjust by CPU Temperature) Fan Multi-Speed Control |
| Napięcie | 3VSB, 5VSB, CPU_VCORE, VCCIN_AUX,VDD2, 1.05V_PCH, 0V82SB_PCH, 1V8SB, BAT, 3V, 5V, 12V, 1.05V_PROC, 1.8V_PROC |
| Obsługiwane systemy | |
| System operacyjny | icrosoft Windows® - Server 2022 (64 bit) Linux - Red Hat Enterprise Linux Server 8.5 ( 64 bit) / 8.7 ( 64 bit) / 9.2 ( 64 bit) - CentOs 8.5 ( 64 bit) - SUSE Enterprise Linux Server 15 SP3 ( 64 bit) / 15 SP5 ( 64 bit) - Ubuntu 20.10 (64 bit) / 21.04 (64 bit) / 22.04.2 ( 64 bit) / 23.04 ( 64 bit) |
| Środowisko | |
| Temperatura | Operation temperature: 10°C ~ 35°C / Non operation temperature: -40°C ~ 70°C |
| Humidity | Non operation humidity: 20% ~ 90% ( Non condensing) |
Specyfikacja może ulec zmianie bez wcześniejszego powiadamiania. Marka i nazwy produktów są znakami towarowymi ich właścicieli. Działanie konfiguracji innych niż wynikające ze specyfikacji nie jest gwarantowane.
| Category | Server |
|---|---|
| Form Factor | Mini-ITX |
| Dimensions | 6.7" x 6.7" |
| CPU Socket | LGA 1700 (Socket V0) |
| # of CPU sockets | 1 |
| Supported CPU's | Intel Xeon E-2400 Intel Pentium Gold G7400 Intel Pentium Gold G7400T |
| Max CPU TDP | 95 W |
| Chipset | Intel C266 |
| Memory Type | DDR5 ECC UDIMM |
| Memory Speed | 4800 MT/s |
| # of DIMM's | 2 |
| Max Memory Size | 32 |
| Integrated GPU | ASPEED AST2600 |
| # of PCIe x16 5.0 | 1 |
| # of USB Ports | 2 x USB 3.2(rear) 1 x USB 3.2(header) |
| # of SATA Ports | 2 |
| # of NVMe ports | 2 |
| Integrated RAID | 0,1,5,10 |
| # of M.2 2280 | 1 |
| # of 10GbE Ports | 2 x RJ45 |
| Network Controllers | Marvell AQC113 |
| Integrated BMC | IPMI Dedicated RJ45 |
| BMC chip | ASPEED AST2600 |
| TPM | 1 x TPM 2.0 14-pin Header |

